Z-Clinic néven 2010 óta foglalkozunk lovakkal, elsősorban lovak rehabilitációjával és kommunikáción alapuló képzéssel.
Tevékenységünk nézőpontja a ló, mint egész élőlény minél teljesebb megismerésére irányul, az adott lovat a környezetében, azzal együtt egy egységként vizsgálva.
Miért gondoljuk célravezetőnek ennek a nézőpontnak a szem előtt tartását nemcsak a rehabilitáció során, de mindennel kapcsolatban, ami a lovat érinti?
Tapasztalatainkra, tanulmányainkra alapozva a lovak „problémájának” túlnyomó részét olyan környezeti hatások okozzák, melyek elsősorban az ember mellett, az ember által alkotott környezetből és azok hatásaiból erednek. Olyan környezetben, ahol nagy az eltérés a ló természetes igényeitől, megfigyelhetően több „probléma” adódik a lovakkal.
Ezért a lóval, mint élőlénnyel kapcsolatban minden megközelítés ( tréning, rehabilitáció, egészség megőrzése és visszaszerzése ) akkor lehet sikeres, ha az adott lovat az adott környezetben, azzal együtt egy egységként értelmezi.
A legfontosabb tényezője a lovak jólétének azonban a ló tulajdonosa, felelős „tartója”, ezért kiemelten fontosnak tartjuk, hogy ez a felelős személy megfelelő mennyiségű és minőségű információval rendelkezzen úgy saját lováról, mint általában a lóról, mint fajról egyaránt. Az őszinte érdeklődés őszinte információk megszerzését biztosíthatja.
Kiemelten kezeljük annak fontosságát, hogy a lótulajdonosok megértsék, képesek önállóan helyes, tájékozott döntéseket hozni lovaikkal kapcsolatban.
A ló, mint élőlény megismerése a legtöbb u.n. civilizációs betegség megoldására választ ad, legyen szó pata- és lábvégproblémákról, egyéb mozgásszervi problémákról, az emésztőrendszert érintő számtalan betegségről, vagy az u.n. viselkedési zavarok széles tárházáról.
A ló – többek mellett – azért csodálatos élőlény, mert mindig őszinte partner az emberrel való kapcsolat kialakításában és annak fejlesztésében. Viselkedése minden körülmények között mentes olyan elemektől, melyek kizárólag az emberi elmében léteznek.
A lóval való valódi kapcsolat kialakításához az embernek hajlandóságot kell mutatnia az önismeret útjára lépni és azon őszinte válaszokat keresni.
Az ezen az úton szerzett tapasztalatainkat is örömmel adjuk át foglalkozásainkon.