A pincészet, ahogy a szőlészet is, tipikus családi kisvállalkozásnak tekinthető. A munkák megoszlanak a családtagok között. Amennyire lehet megpróbálunk a pincészet számára tökéletes alapanyagot biztosítani a saját szőlőinkből. A pincészetben szerepet kap a „régi” és az „új”, ami azt jelenti, hogy a hagyományost és az új technikákat is alkalmazva kapjuk azt a végeredményt, amit a szőlő és a borász együttesen alkotnak.
A szüret során törekszünk a szőlő kíméletes leszedésére, valamint a mihamarabbi feldolgozására. Ebben nagy segítség a területek koncentráltsága, valamint a folyamatosan fejlesztés alatt álló géppark.
Nagy előrelépés volt a szüretelő pótkocsi megvétele, amely segítségével gyorsan, minimális törődés mellett tudjuk a termést a feldolgozótérbe szállítani. Ott már a kihordócsiga segítségével egyenes az út a szintén saválló zúzó-bogyozó gépbe. A folyamat ezután ketté válhat, aszerint hogy milyen bor készítése a cél. A bogyók kerülhetnek a pneumatikus présbe, illetve az erjesztő kádakba. A mustok erjesztésére, a borok tárolására műanyag-, saválló acél tartályok és fahordók állnak rendelkezésünkre. A barrique hordóban érlelt borok fogyasztása évről évre növekszik, így pincészetünk is készít barrique hordóban érlelt fehér és vörösborokat, ezen igények kielégítésére.
Az elkészült borokat magunk palackozzuk 750 ml-es és 1500 ml-es üvegekbe, amelyeknek zömét vendéglátó helyeknek értékesítjük illetve kis részét a pincétől vásárolják meg a fogyasztók.